Ο υπολογιστής δεν θα αντικαταστήσει τον δάσκαλο, θα αντικαταστήσει τον δάσκαλο που δεν γνωρίζει υπολογιστή.

Arthur C. Clarke

Η αγάπη είναι μυστήριο γεννιέται μ' ένα βλέμμα
γερνά μ' ένα χαμόγελο πεθαίνει μ' ένα ψέμα.
Αρχική Νέα-ανακοινώσεις Aνακοινώσεις ΚΕΝΤΡΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ (Κ.Ε.Σ.Υ.) ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ-ΤΜΗΜΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΥ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ

Το τμήμα Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού, του Κέντρου Εκπαιδευτικής και Συμβουλευτικής Υποστήριξης (Κ.Ε.Σ.Υ.) Ηρακλείου, παρέχει δωρεάν Συμβουλευτική και Σχολικό Επαγγελματικό Προσανατολισμό.

Οι γονείς μπορούν να επικοινωνούν με το Γραφείο για ραντεβού για εξ αποστάσεως ατομική Συμβουλευτική των παιδιών.

ΤΗΛ. 2810 333783 - 2810 333772 & 2810 341744

Υπεύθυνη για το 5ο Γυμνάσιο είναι η κ. Ζαφειρούλα Λεμονή, με διεύθυνση εικονικού δωματίου επικοινωνίας:

Βασίλης Σκουλάς, Τ' άγρια πουλιά

Το ντόμινο,
άρχισε με τους Πύργους
κι όλοι γνώριζαν:
η πεταλούδα, που πετάει
στο Τόκιο,
στο Ιράκ,
στην Παλαιστίνη
και στο Αφγανιστάν
φέρνει την καταιγίδα
στη Νέα Υόρκη.

Ποιoς έριξε την πρώτη μπίλια;
Εγώ
ήμουν στη Γένοβα
στο Γκέτεμποργκ,
στο Σηάτλ,