Είναι προτιμότερο να ανέβεις σε μια πυραμίδα και να μην μπορείς να την μετρήσεις ή να την μετρήσεις και να μην μπορείς να ανέβεις;
Θε μου και κάν 'τη σύννεφο να βρέχει στην αυλή μου
να παίρνω βρόχινο νερό  να γραίνω την πληγή μου.
Αρχική Νέα-ανακοινώσεις Aνακοινώσεις Ενισχυτική Διδασκαλία για το σχολικό έτος 2020-2021

Ενισχυτική Διδασκαλία για το σχολικό έτος 2020-2021

Σας γνωστοποιούμε ότι στο ΦΕΚ Β΄ 4194/29-09-2020 δημοσιεύτηκε η με αρ. πρωτ. 125614/Δ2/21-09-2020 Υ.Α. με θέμα: «Οργάνωση και λειτουργία σχολικών κέντρων αντισταθμιστικής εκπαίδευσης ως προς την Ενισχυτική Διδασκαλία για το σχολικό έτος 2020-2021». Σύμφωνα με την ανωτέρω Υπουργική Απόφαση, για το σχολικό έτος 2020- 2021 η Ενισχυτική Διδασκαλία μαθητών Γυμνασίου περιλαμβάνει τα μαθήματα: Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία και Αγγλικά. Δίδεται η δυνατότητα διενέργειας της ενισχυτικής διδασκαλίας μέσω τηλεκπαίδευσης.

Οι γονείς των μαθητών που ενδιαφέρονται να παρακολουθήσουν μαθήματα Ενισχυτικής Διδασκαλίας θα πρέπει να συμπληρώσουν αίτηση-υπεύθυνη δήλωση και να την αποστείλουν ηλεκτρονικά στο e-mail του σχολείου έως την Τετάρτη 2 Δεκεμβρίου 2020 και ώρα 10:00 π.μ. Κατεβάστε την αίτηση-υπεύθυνη δήλωση κάνοντας κλικ εδώ.

Στο ΦΕΚ Β΄ 4194/29-09-2020 μπορείτε να διαβάσετε αναλυτικές πληροφορίες για την οργάνωση της Ενισχυτικής Διδασκαλίας.

Πυξ Λαξ, Μοναξιά μου όλα

Πάλι ο ουρανός ανοίγει εδώ την πύλη
Πάλι σηκώνει τη σημαία
Εμείς μπαίνουμε χωρίς φόβο