Το μυστικό του δημαγωγού είναι να φαίνεται τόσο κουτός όσο κι οι ακροατές του, ώστε να νομίζουν πως είναι τόσο έξυπνοι όσο κι εκείνος
Kraus Karl
Η λεβεντιά είναι μια πληγή
που πάντα αίμα τρέχει
Θε μου και πώς τηνε βαστά
εκείνος που την έχει.
Αρχική Νέα-ανακοινώσεις Aνακοινώσεις Ενημέρωση γονέων για τη Δευτέρα 13/9/2021

Ενημέρωση γονέων για τη Δευτέρα 13/9/2021

8:15: Α’ τάξη συγκέντρωση μαθητών - Χωρισμός σε τμήματα και τακτοποίηση τμημάτων σε αίθουσες. Διανομή βιβλίων στην Α΄ τάξη (κάθε μαθητής θα πάρει 1 σακούλα βιβλία - καλό θα είναι να έχει και τη σχολική του τσάντα για ευκολότερη μεταφορά).

9:00: Β’ και Γ΄ τάξη συγκέντρωση μαθητών - Χωρισμός σε τμήματα και τακτοποίηση τμημάτων σε αίθουσες. Η διανομή των βιβλίων στη Β’ και Γ΄ τάξη θα γίνει την Τρίτη.

Σε όλους τους μαθητές θα γίνει στις αίθουσες έλεγχος πιστοποιητικών εμβολιασμού ή βεβαιώσεων νόσησης ή βεβαιώσεων αρνητικών αυτοδιαγνωστικών τεστ (selftest). Τα selftest κατά προτίμηση να είναι εκτυπωμένα ή αν είναι χειρόγραφα να αναγράφεται ο κωδικός που εμφανίζεται κατά την ηλεκτρονική καταχώριση στην πλατφόρμα self-testing.gov.gr

10:00: Αγιασμός με παρουσία αντιπροσωπείας μαθητών και εκπαιδευτικών.

Σε όλους τους μαθητές θα δοθεί το πρόγραμμα των μαθημάτων της επόμενης ημέρας (Τρίτης). Να έχουν μαζί τους ένα τετράδιο και στυλό. Μετά την ολοκλήρωση των παραπάνω όλοι οι μαθητές θα σχολάσουν.

Ειδικά για τους υπόχρεους διενέργειας selftest, η βεβαίωση πρέπει να προσκομιστεί από τους μαθητές στο σχολείο, για την πρώτη εβδομάδα τη Δευτέρα και την Παρασκευή, ενώ για τις επόμενες εβδομάδες κάθε Τρίτη και Παρασκευή.

Ευχόμαστε σε όλη τη σχολική κοινότητα καλή σχολική χρονιά!

Χάρης και Πάνος Κατσιμίχας ,Μεγάλος Αδερφός

Όσοι το χάλκεον χέρι