Το γέλιο είναι ένας οργασμός που προκαλείται από τη συνεύρεση του λογικού με το παράλογο.
Jack Krol
Εγώ ποτέ ξένα φτερά δεν έβαλα στον ώμο,
πετώ ψηλά και χαίρομαι με τα δικά μου μόνο.
Αρχική Νέα-ανακοινώσεις Aνακοινώσεις Ενισχυτική Διδασκαλία στο πλαίσιο της Πράξης «Ενισχυτική Διδασκαλία στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση, σχολικό έτος 2021-2022»

Αγαπητοί γονείς,

Σας γνωστοποιούμε ότι στο ΦΕΚ Β΄ 4710/12-10-2021 δημοσιεύτηκε η με αρ. πρωτ. 126316/Δ2/06-10-2021 Υ.Α. με θέμα: «Οργάνωση και λειτουργία σχολικών κέντρων αντισταθμιστικής εκπαίδευσης ως προς την Ενισχυτική Διδασκαλία για το σχολικό έτος 2021-2022». Σύμφωνα με την ανωτέρω Υπουργική Απόφαση, για το σχολικό έτος 2021-2022 η Ενισχυτική Διδασκαλία μαθητών Γυμνασίου περιλαμβάνει τα μαθήματα: Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία και Αγγλικά.

Κριτήριο για την επιλογή-συμμετοχή των μαθητών/τριών στην Ενισχυτική Διδασκαλία αποτελεί η επίδοσή τους στο αντίστοιχο μάθημα.

Αν ενδιαφέρεστε να παρακολουθήσει το παιδί σας μαθήματα ενισχυτικής διδασκαλίας, θα πρέπει να συμπληρώσετε σχετική αίτηση-δήλωση μαθημάτων και να την αποστείλετε ηλεκτρονικά με email στο σχολείο μέχρι την Δευτέρα 08-11-2021 και ώρα 13:00.

Διονύσης Τσακνής, Φτιάξε καρδιά μου το δικό σου παραμύθι

Όσοι το χάλκεον χέρι